ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Χρυσό μετάλλιο για τον Σερραίο Παντελή Αλεξόπουλο στην διεθνή συνάντηση Ελλάδα – Κύπρος

«Χρυσός» ο Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σέρρες) στην διεθνή συνάντηση Ελλάδα/Κύπρος, για αθλητές και αθλήτριες της κατηγορίας Κ18 που ολοκληρώθηκε χθες 21/7 στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά στην Αττική.

Ο αθλητής του Παναγιώτη Γούλα συγκέντρωσε 6.113 βαθμούς (νέο ατομικό ρεκόρ) στο επίπονο άθλημα του Δεκάθλου και κατέκτησε την κορυφή του βάθρου με τον δεύτερο αθλητή, Νίκο Παναγιωτακόπουλο να βρίσκεται 680 βαθμούς πίσω.

Ο Παντελής Αλεξόπουλος είχε τις εξής επιδόσεις στα επιμέρους αθλήματα του Δεκάθλου:

4ος ο Μουρατίδης στο άλμα εις ύψος

Ο Κωνσταντίνος Μουρατίδης (ΟΦΚΑ) τερμάτισε στην 4η θέση της γενικής κατάταξης (2ος Ελληνας) με επίδοση 1,90μ στο άλμα εις ύψος.

Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες πρόσθεσαν μία ακόμη δυνατή διοργάνωση στο ενεργητικό τους, σε μια χρονιά, όπου οι αγωνιστικές ευκαιρίες για την κατηγορίας ήταν πολλές, ύστερα από τις δύο στείρες χρονιές, λόγω των συνεπειών του covid-19.

Πηγή: anexartitos.gr