Χωρίς κατηγορία

Πανσερραϊκός: Με ήττα ξεκίνησαν τα “λιοντάρια” απέναντι στην Καβάλα

Δεν τα κατάφερε ο Πανσερραϊκός εκτός έδρας κόντρα στην Καβάλα και γνώρισε την ήττα στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League, με σκορ 2-1.

Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε με 1 — 0 με τον Γιώργο Γεωργιάδη στο 10ο λεπτο η Καβάλα στο αμέσως επόμενο λεπτό θα ισοφαρίσει, με τον Κολλά στην πρώτη της καλή στιγμή στα καρέ του Πανσερραϊκού. Το τελικό 2-1 για την Καβάλα έκανε ο Βαλαβανόπουλος με σουτ στο 48ο λεπτο.
Στο 26 λεπτο ο Γκούρτσας μετά από σέντρα του Γεωργιάδη, πήρε κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κυρίτση.

Διαιτητής: Γουματζίδης ΕΠΣ Πέλλας
Βοηθοί: Δέλλιος ΕΠΣ Πέλλας, Τσακίρης ΕΠΣ Δράμας
ΚΑΒΑΛΑ (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Παπαδόπουλος, Θωμαΐδης, Κολλάς (31′ λ.τ Βαλαβανόπουλος), Ορφανίδης, Κόκκορης (63′ Αδαμάκης).
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚS (Στοΐλας): Καβουσάκης, Ζέρης, Κάλι, Κασμερίδης, Πίντο (80′ Γιανναράκης), Ψάλτης, Μαρκιόνι, Γεωργιάδης (63′ Λουφάκης), Ολαϊτάν, Μέσι, Γκούρτσας (80′ Μασκανάκης).

Πηγή: serresmegasport.gr

Φωτο: serressport.gr