ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

Πανσερραϊκός: Δηλώσεις του προπονητή για τον αγώνα με την Βέροια (Βίντεο)

Δείτε τις δηλώσεις του προπονητή του Πανσερραϊκού κ. Γιάννη Γκιόκα, μετά την εκτός έδρας ήττα της ομάδας κόντρα ΝΠΣ Βέροια 1-0, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Football League για τον Βόρειο Όμιλο.

Η ομάδα του Πανσερραϊκού έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του Φώτη Πολυχρόνη. Μάλιστα στο ημίχρονο έβγαλε και ανακοίνωση:

«Όλη η Ελλάδα βλέπει την προκλητική σε βάρος μας διαιτησία απο τον διαιτητή Φώτη Πολυχρόνη του συνδέσμου Πιερίας! Σε ένα καθοριστικό ματς για την άνοδο στην Super League 2, ο Πανσερραϊκός αναγκάζεται να παίξει χωρίς λόγο με 10 παίκτες εως το 90!

Στην ΚΕΔ και την ΕΠΟ αυτό θεωρούν μέλλον της Ελληνικής διαιτησίας;»

Η ομάδα της Ημαθίας πήρε τη νίκη με 1-0 με γκολ του Λουκίνα, από αμφισβητούμενο φάουλ.

Η Βέροια είχε τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στο 21ο λεπτό, αλλά ο Λουκίνας αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Καλί, ο οποίος πήρε κόκκινη για αυτό το μαρκάρισμα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 64΄, ο Λουκίνας με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας έτσι το 1-0, σκορ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Πηγή: panserraikosfc.gr