Κυπελλούχος ΕΠΣΣ η Ελπίς Σκουταρεως
Κύπελλο η ΕΠΣ Σερρών 3-2 κόντρα στην ΕΠΣ Ηρακλείου (video)
Δωρεάν είσοδος για τους μαθητές στον τελικό κυπέλλου ΕΠΣΣ

mikti-neon
Συνεχίζει ακάθεκτη η Μικτή ομάδα των Νέων των Σερρών, αφού κέρδισε και την Θράκη με 4-1 παίζοντας παράλληλα και πολύ καλό ποδόσφαιρο. Η Σερραϊκή ομάδα, αν εξαιρέσει κανείς ένα…πεντάλεπτο μπλακ άουτ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, είχε τον έλεγχο του αγώνα και νίκησε δίκαια τον αντίπαλό της και φιγουράρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Μόλις στο 7’ ο Κλειτσιώτης με προβολή, μετά από προσπάθεια του Μαϊκόπουλου και ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα της Κομοτηνής, θα κάνει το 1-0 για να ισοφαρίσουν οι Θράκες στο 46’ με πλασέ του Κουσάνδα. Στο 60’ ο Αναγνωστάκης θα βγάλει σέντρα ακριβείας στον Αποστολόπουλο κι αυτός με ωραία κεφαλιά θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της Θράκης γράφοντας το 2-1. Έξι λεπτά αργότερα, ο Καδής με μακρινό σουτ θα αιφνιδιάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και θα ανεβάσει τον δείκτη στο 3-1, ενώ στο 85’ ο Σιψής, θα περάσει όποιον βρει μπροστά του και με συρτό διαγώνιο σουτ, θα διαμορφώσει το τελικό 4-1 για την Σερραϊκή ομάδα.