Έκανε το πρώτο βήμα το Σκούταρι

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

Η Ελπίδα Σκουτάρεως έτοιμη για τον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας και τη Γ’ Εθνική
BETart εκτιμήσεις Κυριακής 14/05
Σε πανελλαδική αποχή 17 και 18/5 οι δικηγόροι

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον Τελικό έκανε και η Ελπίδα Σκουτάρεως, η οποία νίκησε στην έδρα της τον Θρακικό Μητρουσίου με 2-0 μετά από ένα αρκετά καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.
Οι γηπεδούχοι που ήθελαν από την αρχή να επιβάλουν το ρυθμό τους, κατάφεραν με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, να ανοίξουν το σκορ και να κάνουν τα πράγματα, ακόμα πιο εύκολα. Ο Μπογιατζής θα βρει τον Πεχλιβανίδη και αυτός δεν θα δυσκολευτεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, το Σκούταρι έβαλε τις βάσεις για τη νίκη πετυχαίνοντας και δεύτερο γκολ. Ο Παναγιώτης Αντωνογλούδης κάνει παράλληλη σέντρα και ο Κύρου στην προσπάθεια του να αποκρούσει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Ο Θρακικός, είχε μεγάλη ευκαιρία στο 75’ να σημειώσει ένα γκολ, που θα του έδινε ίσως ελπίδες, όταν ο Γκαϊτατζής από κοντά, δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Δυστυχώς όμως, το παιχνίδι δεν τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο, αφού στο 87’ ο διαιτητής θα αποβάλει τον Ασλανίδη, για εξύβριση στον α’ βοηθό διαιτητή κ. Σώμη.