Νίκη και πρόκριση στα ημιτελικά για τον Λιθότοπο

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας Μοτοσυκλέτας στο Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών
Γάλλοι πιλότοι στις Σέρρες θα πετάξουν εως την Αρχαία Ολυμπία
Η κίνηση anti-TAP καταγγέλλει τον Δήμο

img_20161026_152353
Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση ο Λιθότοπος, νίκησε μέσα στη Νιγρίτα τον τοπικό ΑΟΝ με 1-0 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣ Σερρών. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά, με τους γηπεδούχους να παίζουν πολύ καλό ποδόσφαιρο και να κερδίζουν το ζεστό χειροκρότημα του κόσμου, μια και κοίταξαν στα μάτια τον αντίπαλό τους. Μάλιστα, στο πρώτο μέρος, αυτοί ήταν που δημιούργησαν και τις πιο πολλές ευκαιρίες.
img_20161026_152025
Όμως η εμπειρία των παικτών του Λιθότοπου, ειδικά στην επανάληψη, ήταν ορατή και σε συνδυασμό με την κούραση των γηπεδούχων, η φιλοξενούμενη ομάδα, πίεσε περισσότερο, δημιούργησε ευκαιρίες και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, κατάφερε να σημειώσει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Ήταν όμως αρκετό, για να τους δώσει τη νίκη και την πρόκριση. Ο Σάββας Σιδηρόπουλος εκτέλεσε ένα φάουλ από τα δεξιά με γέμισμα, η μπάλα έφτασε στον Γιώργο Ζυγκερίδη και ο πρώτος σκόρερ της Επίλεκτης, με ωραία κεφαλιά, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Νταή, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του.Να σημειωθεί, πως αυτή, είναι η δεύτερη φορά στην ιστορία της Δόξας, που προκρίνεται στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου. Η πρώτη ήταν πριν από δύο χρόνια, όταν είχε αναμετρηθεί με τον Δραβήσκο.