ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

Κύπελλο η ΕΠΣ Σερρών 3-2 κόντρα στην ΕΠΣ Ηρακλείου (video)
Στις 20 Ιανουαρίου οι εκλογές της ΕΠΣ Σερρών
Πανσερραϊκός – Πανιώνιος 0-3 για το Κύπελλο Ελλάδας

Για πρώτη φορά στην ιστορία της η Δόξα Λιθοτόπου παίρνει το εισιτήριο για τον Τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣ Σερρών μετά την εντυπωσιακή της νίκη, στο πρώτο παιχνίδι, μέσα στη Νιγρίτα, επί της τοπικής ΑΕΝ με 4-0.
Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό, αφού και οι γηπεδούχοι ήταν καλοί θέλοντας να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα για να έχουν ελπίδες για τον επαναληπτικό. Όμως το γρήγορο γκολ του Γιώργου Ζυγκερίδη, μόλις στο 11’ με εξαιρετική ατομική προσπάθεια, δεν άφηνε πολλά περιθώρια στους γηπεδούχους για κάτι καλό. Προσπάθησαν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη, ο Λιθότοπος ήταν ομάδα, άλλου επιπέδου. Σημείωσε άλλα τρία γκολ, ενώ έχασε άλλα τόσα για να διευρύνει το σκορ.
Το 2-0 έγινε και πάλι από τον Ζυγκερίδη στο 54’ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται στον α’ βοηθό κ. Μπομπόγια, για οφ σάϊντ. Στο 75’ ο Ζυγκερίδης θα πετύχει χατ τρικ ενώ λίγο αργότερα, ο Αγαπίδης, θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με το πρώτο του φετινό τέρμα με τη φανέλα του Λιθοτόπου.